Ateş Kuşları

ATEŞ KUŞLARI

Ateş Kuşları

İlayda Alişan

İlayda Alişan

Gülayşe Ateş

Eyüboğlu konağının kayıp bebeği, Ateş Kuşları'nın en küçük üyesi… Bir gece bir kadın tarafından sokağa atılan Gülayşe'yi "köksüzler" çöpte bulup büyütür. Anasını Mercan babasını Ali bilir. Zıpkın, Kara ve Sabit de abileri olur.

Hande Soral

Hande Soral

Mercan Ateş

Ateş kuşlarının küçük annesi… Büyük sevdası Ali'yi kalbine gömer. Köksüzlere anne olur. En büyük korkusu Çatal'ın onları bulması ve Gülayşe'yi kaybetme ihtimali… Ömrünü adadığı bu ailenin bir gün dağılması…

Burak Tozkoparan

Burak Tozkoparan

Barbaros

Gözü kara bir polis… Kursağından geçmiş her lokmanın sahibi, yanında büyüdüğü Nizam Eyüboğlu'na ne yapıp edip kızı Lara'yı getirecektir. Ömrünü buna adar.

Görkem Sevindik

Görkem Sevindik

Ali Ateş

Köksüzlerin reisi, Ateş Kuşlarının koruyucusu. Gülayşe'nin hayatını değiştiren gecenin sırrını omuzlarında taşır. Duyduğu vicdan azabı ve Mercan'a hissettiği imkânsız aşkla yüreği yangın yerine dönmüş bir adam...

Erdem Şanlı

Erdem Şanlı

Zıpkın Ateş

Zıpkın yetimhaneden kaçarken abla gibi bildiği Mercan'nın elini öyle bir tutmuş ki bir daha asla bırakmamış. Önce Mercan'ı aile bellemiş sonra Ateş Kuşlarını… Onlar için her şeyi yapar.

Emir Çubukçu

Emir Çubukçu

Sabit Ateş

Adının aksine hiç sabit durmaz. Babası otistik olduğu için sokağa bırakınca saatlerce sallanarak beklemiş Sabit. Ondan zaten onu bulup koruyan Ali'ye olan düşkünlüğü… Bütün Ateş Kuşlarına düşkündür ama en çok da Gülayşe'yi sahiplenir.

Ali Önsöz

Ali Önsöz

Kara

Gonca Cilasun

Gonca Cilasun

Hacer

Kaan Sevi

Kaan Sevi

Cemal

Almira Tuana Albay

Almira Tuana Albay

Çocuk Mercan

Fuat Fatih Odabaşı

Fuat Fatih Odabaşı

Çocuk Sabit

Berke Obuz

Berke Obuz

Çocuk Zıpkın

Umut  Ege Baştemur

Umut Ege Baştemur

Çocuk Kara

Umut İnan

Umut İnan

Çocuk Ali

Şahin Çelik

Şahin Çelik

Çelik

Emekli albay ve askeri hakim. Köksüzler'in gecekondu mahallesindeki ev sahibi. Kızı Ayla ve Ayla'dan olan torunu Yusuf'u kaybetmiştir. Emeklilikten sonra eşi ve kızı Alev'le birlikte gecekondu mahallesindeki şimdi viraneleşmiş baba evinde kalmışlardır. Eşini de yitirince bu evin kapısına kilidi vurup yakındaki daha elit bir semtte müstakil bir eve taşınmıştır. Eski evin olduğu mahallede nispeten daha iyi bir evde oturmaktadır.

Mustafa Kırantepe

Mustafa Kırantepe

Seyfi

Mahallenin emlakçısı. Mahalleye çökmeye çalışan bir inşaat firmasının avantacı elemanı aynı zamanda, işlerine aracılık ediyor. Tüm mahalle sakinlerini parayla yahut baskıyla sindirmiş, bir şekilde arazilerini firmaya satmaya ikna etmiştir. Tam bir dedikoducu ve manipülasyon ustası sinsi bir karakter. Su adında dünya iyisi ve güzeller güzeli, hiç ona benzemeyen bir kızı vardır.

Gökçem Çoban

Gökçem Çoban

Ayça

Çelik Bey'in kızı. Yakın zaman önce bir şirkette yönetici asistanıyken işten kovulmuştur. Maddi olarak zordadır ve iş aramaktadır. Hiç buluşmadan chat ve görüntülü görüşme üzerinden tanıdığı; zekasından ve mesleğinden etkilendiği manipülasyon ustası karizmatik bir adamla internetten uzak ilişki yaşamaktadır. Aşk vaadiyle kendisini kandıran bu adamın ağında, elindeki avucundaki tüm parayı kaybetmiştir ve kaybetmeye de devam etmektedir. Çelik'in bu ilişkiden haberi yoktur. Alev bu sebeple maddi olarak batık durumdadır ve babasını gecekondu mahallesindeki viranelerini, gelecek iyi parayı bahane ederek satmaya zorlamaktadır. Çelik sebebini bilmediği ve sadece para hırsı zannettiği kızının bu halinden dolayı ondan uzaklaşmıştır.

Simay Eşme

Simay Eşme

Su

Emlakçı Sabri'nin kızı. Babasının aksine iyi kalpli bir kızdır. Köksüzler mahalleye taşındıkları ilk andan itibaren dikkatini çekmiştir. Onların birbirine olan bağlılıkları ve sıcak kanlılıklarına hayran kalmıştır.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
BİZE ULAŞIN