Kuruluş Osman

KURULUŞ OSMAN

Kuruluş Osman

Burak Özçivit

Burak Özçivit

Osman

Ertuğrul Gazi'nin oğlu olan Osman Bey, Kayı Obası'nın beyidir. Malhun Hatun'la olan evliliğinden Orhan Bey, Bala Hatun'la yaptığı evlilikten Alaeddin Bey dünyaya gelmiştir. Kararlı ve güçlü yapısıyla düşmanlarıyla mücadele eden Osman Bey, devlet olma hayaliyle birbiri ardına fetih yapar. Osman Bey'in kararlılığı Kayı Obası'nın günden güne büyümesini sağlar. Adaletiyle bilinen Osman Bey, yeri geldiğinde stratejik hamleleriyle de düşmanı alt etmeyi başarır.
Özge Törer

Özge Törer

Bala Hatun

Osman Bey'in eşi olan Bala Hatun, aynı zamanda Şeyh Edebalı'nın kızıdır. Alaeddin Bey'in annesi olan Bala Hatun, Bacıyan-ı Rum teşkilatının başıdır. Fetih ve savaşlarda ön safta olan Bala Hatun, Osman Bey'in en büyük destekçilerindendir. Kayı Obası'nın en güçlü kadınlarından olan Bala Hatun, Osman Bey'e bağlılığını sürdürmüştür.
Emre Bey

Emre Bey

Orhan Bey

Orhan Bey babasının yolundan ilerlemektedir. Karacahisar'ın Beyidir. Orhan Bey, Osman Bey'in postu için en güçlü adaydır. Stratejik zekasıyla öne çıkan Orhan Bey, savaşı sadece fiziksel güç olarak değil bir akıl mücadelesi olarak görmektedir. Bunun için orduyu güçlendirme adımları atacak ve akıl oyunlarıyla birçok düşmanını alt edecektir.

Mirza Bahattin Doğan

Mirza Bahattin Doğan

Yakup Bey

Germiyanoğlularının Bey'idir. Türk'ün ve İslam'ın birliğine hizmet eden siyasi bir dehadır. Gözü karadır, kılıcını cesurca kendinden kalabalık ordulara doğrultur. Yakup Bey'in hayali devlet kurmak, sultan olmaktır. Bunun için sarayına alimleri doldurur. Ordusunu güçlendirir. Bir süre sonra Anadolu'nun hakimi Selçuklu Devleti'yle aynı güce sahip olur. Bu durum Yakup Bey'in kibrini besler. Kibri onun en büyük imtihanı olacaktır. Kendini her daim doğru, karşısında olanı da yanlış görür. Karşısında duranlara acımadan her türlü hamleyi yapar.

Yusuf Gökhan Atalay

Yusuf Gökhan Atalay

Yunus Emre

Şiirleri, Anadolu'nun her yanına yayılmış, ahalinin ruhlarını şaha kaldırmıştır. Ancak o şöhretin bir afet olduğuna inanır. Bunun için adından kaçar. Anadolu'da dolaşır. Gönül gözü kapananları, doğru yoldan sapanları ilahileriyle hak yola sokar. Yunus Emre'nin yolu sonunda Kayılara rastlar. Osman Bey'de cihana kök salacak devletin izlerini görür. Osman Bey'e ve Orhan Bey'e düştükleri dar durumlarda manevi desteklerde bulunur.

Çağrı Şensoy

Çağrı Şensoy

Cerkutay

Moğol komutanı Balgay'ın askeri olan Cerkutay, sonradan Osman Bey'in yanına geçmiştir. Cerkutay, Osman Bey'in alpları arasında yer alırken İslamiyeti seçerek Müslüman olmuştur. Sürekli yiyip içen ve Osman Bey'e sadakatini kaybetmeyen Cerkutay, savaşlarda en ön saflarda yer alır.
Yiğit Uçan

Yiğit Uçan

Boran

Osman Bey'in yakın arkadaşlarından ve onun sadık alplarından biridir. Gözü pek, cesur ve korkusuz bir alp olan Boran Alp, Kayı'nın da sevilen isimlerindendir. Boran Alp, karısı Gonca Hatun'u öldüren Julia'dan intikamını almıştır.
Berk Erçer

Berk Erçer

Konur Bey

Emre Dinler

Emre Dinler

Mehmet Bey

Mehmet Bey, Yakup Bey'in büyük oğludur. Hırslıdır. Türk bir devlet kuracaksa bunu atası Yakup Bey yapacak, sonrasında bütün mirası o devralacaktır.Hırslarının esiri olduğu için Osmanoğullarını en büyük rakibi görür bu yüzden Orhan'ın elinde olan her şeyi alması gerektiğini düşünmektedir.

Ömer Faruk Aran

Ömer Faruk Aran

Alaeddin Bey

Alaeddin dedesi Edebalı'nın tedrisatından geçerken ahilerden ve annesinden silah eğitimi almış ve kendini bu alanda çok iyi eğitmiştir. Savaşçılığını zekasıyla desteklemekte, silah kullanmada usta olmasının yanında çevikliği sayesinde kendinden çok daha güçlü savaşçılara karşı fiziksel özelliklerini avantaja dönüştürmeyi bilmektedir. Daha ağırbaşlı olan Alaeddin her meseleye soğukkanlı yaklaşmakta akılcı çözümler bulmaktadır.

Leya Kırşan

Leya Kırşan

Fatma Hatun

Fatma Hatun'un neşeli bir yapısı vardır. Cıvıl cıvıldır, yerinde duramaz. Meraklıdır; ailesinin sorunlarıyla ilgilenir. Onları çözmek için uğraşır. Osman Bey'in sır küpüdür. Fatma Hatun, ağabeylerine çok bağlıdır.

Ecem Sena Bayır

Ecem Sena Bayır

Holofira

Bir Tekfur kızıdır. Küçük yaşta babası öldürülmüştür. Karakterini şekillendiren en büyük etken babasının öldürülüşü ve yokluğudur! Bunu tölere etmek için hep güçlü durmak zorunda kalmıştır. Holofira yalnız bir çocukluk geçirmiş, yalnız bir genç kız olmuştur. Kimseye güvenmez. Kendi kendini korumak için dövüş öğrenmiştir. Çok iyi kılıç kullanır. Binicilikte de mahirdir. Bir prensesten ziyade bir savaşçı gibi yetiştirmiştir kendisini.
Belgin Şimşek

Belgin Şimşek

Gonca Hatun

Yakup Bey'in kızıdır. Soğukkanlı ve tedbirlidir. Asla duygularıyla hareket etmez. Babası Yakup Bey'e sadıktır. Devletinin ikbali ve mutluluğunu çok önemser. Bunun için yapmayacağı şey yoktur.

Begüm Çağla Taşkın

Begüm Çağla Taşkın

Ülgen Hatun

Konağın mutfağında görevlidir. Osman Bey konağının neşesidir, sıcak kanlıdır. Sevgisiyle herkesi kucaklayabilecek bir kadındır. Konaktan ve çocuklardan sorumludur. Çok güzel yemekler yapar. Mutfaktan kahkaha sesleri eksik kalmaz.

Fatih Ayhan

Fatih Ayhan

Baysungur

Yulduz Radjabova

Yulduz Radjabova

Elçim Hatun

Babasının tek kızıdır. Ağabeyleri arasında el üstünde yetiştirilmiştir. Özgüveni yüksek, gururludur. Kendine çok güvenmektedir. Bu zamana kadar hiçbir vazifesinde başarısızlık göstermemiştir. At binmede, kılıç kullanmada mahirdir. Kendini geliştirmiş bilgilidir. Ailesi ve ahalisi için yapamayacağı şey yoktur. Ahalisine karşı cömert ve merhametlidir.
 Tezhan Tezcan

Tezhan Tezcan

Temirboğa

Temirboğa iri yarı bir savaşçıdır. Üstündeki zincir örme bir zırh, zırh üzerinde çapraz bir şekilde havyan kürkü ile örtülüdür. Kıyafeti dahi düşmanlarını korkutmaya yetecek kadar korkunçtur. Temirboğa, Selçuklu Devletinin sürgün komutanlarındadır. Moğolların hakimiyeti ele geçirdiği bir süreçte sadık adamlarıyla uçlara gelmiş, yağma ve çapul yapmaktadır. Temirboğa güvendiği görklü devlet tarafından dahi ortada bırakıldığı için artık hiçbir sancağın altına girmemeye yemin etmiş, hür yaşayıp hür ölmeyi düstur edinmiştir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
BİZE ULAŞIN