Kuruluş Osman

KURULUŞ OSMAN

Kuruluş Osman

Burak Özçivit

Burak Özçivit

Osman

Ertuğrul Gazi'nin oğlu olan Osman Bey, Kayı Obası'nın beyidir. Malhun Hatun'la olan evliliğinden Orhan Bey, Bala Hatun'la yaptığı evlilikten Alaeddin Bey dünyaya gelmiştir. Kararlı ve güçlü yapısıyla düşmanlarıyla mücadele eden Osman Bey, devlet olma hayaliyle birbiri ardına fetih yapar. Osman Bey'in kararlılığı Kayı Obası'nın günden güne büyümesini sağlar. Adaletiyle bilinen Osman Bey, yeri geldiğinde stratejik hamleleriyle de düşmanı alt etmeyi başarır.
Yıldız Çağrı Atiksoy

Yıldız Çağrı Atiksoy

Malhun Hatun

Umur Bey'in kızı olan Malhun Hatun, aynı zamanda Osman Bey'in eşidir. Babası Umur Bey tarafından büyütülen Malhun Hatun'un kardeşleri ise şehit olmuştur. Malhun Hatun'un oğlu ise Orhan Bey'dir. Osman Bey'in her zaman yanında olan Malhun Hatun, Kayı Obası'nda söz sahibidir.
Seda Yıldız

Seda Yıldız

Şeyh Edebali

Özge Törer

Özge Törer

Bala Hatun

Osman Bey'in eşi olan Bala Hatun, aynı zamanda Şeyh Edebalı'nın kızıdır. Alaeddin Bey'in annesi olan Bala Hatun, Bacıyan-ı Rum teşkilatının başıdır. Fetih ve savaşlarda ön safta olan Bala Hatun, Osman Bey'in en büyük destekçilerindendir. Kayı Obası'nın en güçlü kadınlarından olan Bala Hatun, Osman Bey'e bağlılığını sürdürmüştür.
Rüzgar Aksoy

Rüzgar Aksoy

Turgut

Osman Bey'in cesur yürekli beylerinden olan Turgut Alp, Bizans'a karşı Osman Bey'in saflarında savaşır. Gazalarda ve fetihlerde Osman Bey'in yanında yer alır. Güvenilir bir komutan olan Turgut Bey, eşi Mari'yi hamileyken kaybetmiştir.
Çağrı Şensoy

Çağrı Şensoy

Cerkutay

Moğol komutanı Balgay'ın askeri olan Cerkutay, sonradan Osman Bey'in yanına geçmiştir. Cerkutay, Osman Bey'in alpları arasında yer alırken İslamiyeti seçerek Müslüman olmuştur. Sürekli yiyip içen ve Osman Bey'e sadakatini kaybetmeyen Cerkutay, savaşlarda en ön saflarda yer alır.
Yiğit Uçan

Yiğit Uçan

Boran

Osman Bey'in yakın arkadaşlarından ve onun sadık alplarından biridir. Gözü pek, cesur ve korkusuz bir alp olan Boran Alp, Kayı'nın da sevilen isimlerindendir. Boran Alp, karısı Gonca Hatun'u öldüren Julia'dan intikamını almıştır.
Emin Gürsoy

Emin Gürsoy

Kumral Abdal

Şeyh Edebalı'nın öğrencilerinden olan Kumral Abdal, İslam'ın sancağını dört bir yanda dalgalandırmak isteyen Osman Bey'in yanındadır. Kumral Abdal, kendisini İslam'a adayan bir kişidir.
Burak Alp Yenilmez

Burak Alp Yenilmez

Kutan

Turgut Bey'in alplarındandır. Sadık ve korkusuz alplardan olan Kutan, Turgut Bey'in Osman Bey'in yanında yer almasıyla birlikte sadakatini sürdürmüştür.
Miray Akar

Miray Akar

Alçiçek Hatun

Öktem Bey ve Bengi'nin kızıdır. Bengi, Alçiçek'i Selçuklu Sarayı'na gelin vermek istemektedir. Fakat Alçiçek, anne babasının ona direttiği bu durumdan hoşnut değildir. İyi bir savaşçıdır. Ceng etmek oba kızı gibi yaşamak ister. Bu niyetle namını duyduğu bacıyanlara katılmak için hareket eder.

Almila Uluer Atabeyoğlu

Almila Uluer Atabeyoğlu

Bengi Hatun

Kargın Obasının Beyi, Öktem'in hatunudur. Dili sivri ve dediğim dedik olan Bengi Hatun çevresine kök söktürür. Dişli bir hatundur. Güç sevdalısıdır. Oba kültüründen gelmiştir. Hâlinden memnun değildir. Daha iyisini ister. Bu yüzden kızı Alçiçek'i saraya gelin etmek ister. Kendisi gibi oba hayatında yaşamasını istemez.

Deniz Hamzaoğlu

Deniz Hamzaoğlu

Bayındır Bey

Çavuldur Boyu'nun beyidir. Ağır ve karizmatik görüntüsü olan Bayındır Bey'in civardaki beyler tarafından sözü dinlenen bir beydir.

Begüm Çağla Taşkın

Begüm Çağla Taşkın

Ülgen Hatun

Konağın mutfağında görevlidir. Osman Bey konağının neşesidir, sıcak kanlıdır. Sevgisiyle herkesi kucaklayabilecek bir kadındır. Konaktan ve çocuklardan sorumludur. Çok güzel yemekler yapar. Mutfaktan kahkaha sesleri eksik kalmaz.

Talat Can Büyükaltay

Talat Can Büyükaltay

Erik

Vahşi bir savaşçi olan Erik, savaş meydanındaen önde gider düşmanın savunmasını dağıtır. Güçlü ve heybetli görüntüsüyle düşmanlarına korku verir.

Alpaslan Özmol

Alpaslan Özmol

Gürbüz Alp

Osman Bey'in sadık alplarındandır. Farklı meziyetleriyle diğer alplardan ayrılan Gürbüz Alp, yemek konusunda Cerkutay'ın en büyük rakibidir.
Deniz Barut

Deniz Barut

Valide İsmihan Sultan

Selçuklu Sultanı Alaadin'in validesi olan İsmihan Sultan, Konya'dan gelmiştir. Gücünü Selçuklu Devleti'nden alan İsmihan Sultan, birçok noktada Osman Bey ile çatışır. Osman Bey'in düşmanlarıyla iş birliği yapan İsmihan Sultan, Kayı'yı küçümser.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
BİZE ULAŞIN